Międzynarodowa konferencja naukowa pt. "Pomorze, Prusy i ich sąsiedzi na przestrzeni dziejów"

W dniach 18-19 kwietnia 2024 r. w Sali Rady Wydziału Historycznego odbędzie się międzynarodowa konferencja naukowa pt. "Pomorze, Prusy i ich sąsiedzi na przestrzeni dziejów", w której udział wezmą studenci, doktoranci i młodzi naukowcy z Polski, Niemiec oraz Ukrainy. Uczestnicy w swoich wystąpieniach przedstawią efekty badań nad zagadnieniami związanymi z przeszłością regionu od wczesnego średniowiecza do czasów najnowszych, w tym między innymi problematykę dziejopisarstwa, migracji, transportu, kultury materialnej oraz zwyczajów lokalnej ludności w dawnych wiekach. Zaprezentowane referaty zostaną później opublikowane w tomie pokonferencyjnym w formie elektronicznej i udostępnione w ramach wolnego dostępu.

Organizatorzy:
Naukowe Koło Historyków Uniwersytetu Gdańskiego
prof. dr hab. Beata Możejko, Centrum Badań Memlingowskich, Uniwersytet Gdański
dr Julia Możdżeń, Zakład Historii Średniowiecza Polski i Nauk Pomocniczych Historii, Uniwersytet Gdański

Link do wydarzenia na Facebooku.

Data publikacji: poniedziałek, 15. Kwiecień 2024 - 14:51; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska Ostatnia zmiana: poniedziałek, 15. Kwiecień 2024 - 14:55; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska